Otomobil dünyasının efsanelerinden Ferrari’nin Tofaş çatısı altında yer alan ve İtalyan lüks spor otomobil markaları Ferrari ve Maserati’nin distribütörlüğünü başarıyla gerçekleştiren FerMas tarafından düzenlenen; İstanbul, İzmir, Çeşme ve Urla’yı kapsayan II.Vine Line Gezisi; 17-19 Haziran tarihleri arasında Ferrari kullanıcılarını Urla Şarapçılık’ın enfes şaraplarıyla buluşturdu. Ferrari sahipleri İtalyan tasarım anlayışı ile Alaçatı dokusununun eşsiz buluşmasını yansıtan La Capria Suite Hotel ve ve Ege mimarisinin eşsiz bir örneği olarak ödüllendirilen ve Çeşme’nin yeni yaşam merkezi Çeşme Marina’nın katkılarıyla “Yaza Merhaba” dedi.

Tüm seyahatleri boyunca 20 Ferrari’den oluşan konvoyla hareket eden Ferrari tutkunları, kendileri için özel hazırlanan bağ ziyaretleri, şarap eğitimi-degustasyonu ve marina gezilerine katılma imkanı bularak, keyifli anlar yaşama imkanı buldu.

 

FerMas’ın düzenlediği II. Vine Line’ın ilk günündeki öğle yemeklerini Tofaş’ın Bursa'daki yılda 400 bin adet araç üretim kapasiteli dünya standartlarındaki modern fabrikasında yer alan Sosyal Tesisleri’nde yiyen Ferrari araç sahipleri, kısa bir fabrika ziyareti de gerçekleştirdi.

 

Ferrari sahipleri; Murat&Selim Özgörkey kardeşlerin  kendi tasarımı olan ve benzersiz otomobil koleksiyonlarının sergilendiği  Key Garage’ı ziyaret ederek, farklı bir deneyim daha yaşama imkanı buldu.

 

Toscana’dan sonra Çeşme Alaçatı’da açılan La Capria Suite Hotel’in büyüleyici atmosferinde şef Carmine’nin DaVittorio Restaurant’ta hazırladığı lezzetli akşam yemeğiyle yorgunluklarını atan Ferrari tutkunları, Mete Nisari ve Alexandra  La Capria tarafından yaratılan La Capria Suite Hotel’in 20 farklı tasarım harikası odalarında konaklayarak otelin büyülü atmosferinin tadını çıkardı.

 

Türkiye’nin seçkin simalarının yer aldığı Ferrari sahipleri Uzbaş Bitki üretim çiftliğinde doğayla iç içe dakikalar geçirdikten sonra Urla Şarapçılık A.Ş. ‘nin görkemli bağlarını ve şarap üretim tesisini gezme fırsatı yakalayıp ödüllü şaraplarından tattılar.

Urla Şarapçılık tarafından hazırlanan özel şarap eğitimi ve degustasyonun ardından marinacılığa ayrı bir anlayış getiren butik marina konseptiyle Arkitera tarafından verilen "Gayrimenkul Ödülleri 2011’de" karma kullanım dalında 1.lik ödülü sahibi Çeşme Marina’ya hareket eden Ferrari konvoyu Çeşme Marina’da hoşgeldin kokteylleriyle karşılandılar. Çeşme Marina’da yenilen akşam yemeğinin ardından gecenin ilerleyen saatlerine dek eğlendiler.